Signmark (Marko Vuoriheimo) w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Signmark (Marko Vuoriheimo) w Polsce
Posted by

Signmark (Marko Vuoriheimo) w Polsce

Signmark (Marko Vuoriheimo) – koncert unikalnego fińskiego artysty

 

Signmark (Marko Vuoriheimo) jest głuchym raperem z Helsinek, który urodził się w świecie, w którym muzyka jest dla słyszących. Jako pierwszy na świecie podpisał kontrakt płytowy z międzynarodową wytwórnią muzyczną. Ostatni jego krążek pochodzi z maja 2014 i nosi tytuł „Silent Shout”.

 

Jego pierwszy koncert dla polskiej publiczności miał miejsce w Warszawie, we wtorek 23.9 o godzinie 19.30, w klubie Sztuki i Sztuczki.
W roku 2010 Signmark został wybrany specjalnym przedstawicielem MSZ Finlandii, do zwiększenia świadomości o równych prawach osób niepełnosprawnych. W teledyskach Signmarka występują i wspólnie z nim migają m. in. fińscy politycy, tacy jak obecny premier Alexander Stubb, minister spraw zagranicznych Erkki Tuomioja czy też była prezydent Finlandii Tarja Halonen.
Mieliśmy też okazję posłuchać grupy Młodzi Migają Muzykę – to projekt artystów z warszawskiego ośrodka szkolno-wychowawczego dla głuchych. Wystąpił także Blady Kris, uważany za ojca chrzestnego polskiego beatboxu. Lata treningu sprawiły, iż zyskał uznanie nie tylko we wtajemniczonych kręgach, ale w całym kraju, w Europie i Azji. Obecnie jego marzeniem jest wejście na kolejny poziom – nagrał solową płytę, pierwszego tego typu wydanie stworzone przez beatboxera w Polsce (trzecie na świecie). Obecnie wraz ze swoją wokalistką – Martą – łączą utwory z płyty Beatbox Rocker z kompozycjami ustnymi.
Organizator:

Ambasada Finlandii, Sztuki i Sztuczki, 1st Row Rocks

 

Miejsce:

Klub Sztuki i Sztuczki

 

Adres :
ul. Szpitalna 8A

 

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii w Warszawie

fot: freeimages.com

1 0 482 26 września, 2014 Kultura i sztuka, News 26 września, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.