Sport i wódka w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Sport i wódka w Finlandii
Posted by

Sport i wódka w Finlandii

Jak sami Finowie często żartują, mają oni dwie miłości: sport i wódkę. Sport w Finlandii nie jest jednak za bardzo podobny do tego co znamy znad Wisły tak jak i kultura w Finlandii bardzo różni się od naszej. Wszystko odbywa się jednak w ramach kultury europejskiej więc nie należy martwić się jakoś szczególnie.

Podstawową różnicą między Polską i Finlandią w kwestii sportu jest zdanie co do tego, która część roku bardziej nadaje się do rywalizacji sportowej.  Każdy Polak powie, że lato lecz polonia w Finlandii dobrze wie, że z punktu widzenia Fina będzie to zdecydowanie zima. Dzieje się tak chociażby dlatego, że narodowym sportem drużynowym w Helsinkach nie jest piłka nożna tak jak u nas lecz każdy kto tylko może zagrywa się w hokeja na lodzie. Tak samo dyscypliny indywidualne mają tutaj znacznie większe poważanie zimą niż latem. Dzieci w Finlandii nie mają żadnych specjalnych idoli wśród lekkoatletów, bokserów czy kolarzy ale za to każde z nich chciałoby być takie jak Jane Ahonen albo Matti Hautamaeki. Każdy też tu ma narty biegowe w domu a bardzo często także zjazdowe więc we wszystkich konkurencjach narciarskich, klasycznych i nowoczesnych, gwiazd sportu tutaj nie brakuje.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 1233 14 marca, 2010 News, Sport 14 marca, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.