Sport i wódka w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Sport i wódka w Finlandii
Posted by

Sport i wódka w Finlandii

Jak sami Finowie często żartują, mają oni dwie miłości: sport i wódkę. Sport w Finlandii nie jest jednak za bardzo podobny do tego co znamy znad Wisły tak jak i kultura w Finlandii bardzo różni się od naszej. Wszystko odbywa się jednak w ramach kultury europejskiej więc nie należy martwić się jakoś szczególnie.

Podstawową różnicą między Polską i Finlandią w kwestii sportu jest zdanie co do tego, która część roku bardziej nadaje się do rywalizacji sportowej.  Każdy Polak powie, że lato lecz polonia w Finlandii dobrze wie, że z punktu widzenia Fina będzie to zdecydowanie zima. Dzieje się tak chociażby dlatego, że narodowym sportem drużynowym w Helsinkach nie jest piłka nożna tak jak u nas lecz każdy kto tylko może zagrywa się w hokeja na lodzie. Tak samo dyscypliny indywidualne mają tutaj znacznie większe poważanie zimą niż latem. Dzieci w Finlandii nie mają żadnych specjalnych idoli wśród lekkoatletów, bokserów czy kolarzy ale za to każde z nich chciałoby być takie jak Jane Ahonen albo Matti Hautamaeki. Każdy też tu ma narty biegowe w domu a bardzo często także zjazdowe więc we wszystkich konkurencjach narciarskich, klasycznych i nowoczesnych, gwiazd sportu tutaj nie brakuje.

Fot: materiały redakcji

Źródło: materiały redakcji

0 0 1265 14 marca, 2010 News, Sport 14 marca, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.