Spożywanie alkoholu w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Spożywanie alkoholu w Finlandii
Posted by

Spożywanie alkoholu w Finlandii

Polonia w Finlandii często uśmiecha się w rozmowach z osobami z innych krajów i z Polakami, którzy zostali w kraju słysząc o fińskiej kulturze picia. Kultura w Finlandii dotycząca tego aspektu życia po prostu nie istnieje – pije się na umów i w bardzo chaotyczny sposób. Prawo w Finlandii bardo mocno ogranicza sprzedaż i spożycie alkoholu. Do napojów wyskokowych nie powinna mieć dostępu żadna osoba, która nie skończyła 18 roku życia. Za złamanie w jakikolwiek sposób tego zakazu są surowe kary. Niestety życie w Finlandii ma się nijak do tych uwarunkowań i młodzi robią wszystko po swojemu.

Zazwyczaj w większości krajów najpopularniejszymi napojami alkoholowymi są piwa lub wina. W Finlandii trunkiem narodowym jest de facto wódka, która w różnych postaciach leje się tu strumieniami. Bardzo popularna jest wódka produkowana w Polsce i w Rosji a także miejscowe specjały. Rozwinęła się nawet wódczana turystyka w Finlandii, której klienci organizują sobie weekendowe wypady do różnych krajów na naszym kontynencie co umożliwiają tanie loty do Finlandii a także z Finlandii do większości europejskich stolic i bardziej znaczących miast.

Źródło: materiały redakcji

Fot: freeimages.com

4 0 9621 17 maja, 2010 News, Zdrowie 17 maja, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.