Spożywanie alkoholu w Finlandii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Spożywanie alkoholu w Finlandii
Posted by

Spożywanie alkoholu w Finlandii

Polonia w Finlandii często uśmiecha się w rozmowach z osobami z innych krajów i z Polakami, którzy zostali w kraju słysząc o fińskiej kulturze picia. Kultura w Finlandii dotycząca tego aspektu życia po prostu nie istnieje – pije się na umów i w bardzo chaotyczny sposób. Prawo w Finlandii bardo mocno ogranicza sprzedaż i spożycie alkoholu. Do napojów wyskokowych nie powinna mieć dostępu żadna osoba, która nie skończyła 18 roku życia. Za złamanie w jakikolwiek sposób tego zakazu są surowe kary. Niestety życie w Finlandii ma się nijak do tych uwarunkowań i młodzi robią wszystko po swojemu.

Zazwyczaj w większości krajów najpopularniejszymi napojami alkoholowymi są piwa lub wina. W Finlandii trunkiem narodowym jest de facto wódka, która w różnych postaciach leje się tu strumieniami. Bardzo popularna jest wódka produkowana w Polsce i w Rosji a także miejscowe specjały. Rozwinęła się nawet wódczana turystyka w Finlandii, której klienci organizują sobie weekendowe wypady do różnych krajów na naszym kontynencie co umożliwiają tanie loty do Finlandii a także z Finlandii do większości europejskich stolic i bardziej znaczących miast.

Źródło: materiały redakcji

Fot: freeimages.com

4 0 9690 17 maja, 2010 News, Zdrowie 17 maja, 2010

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.