Sprzedaż podróży w Internecie
Posted by

Sprzedaż podróży w Internecie

Innowacyjny sposób sprzedawania podróży w Internecie

W dobie intensywnego rozwoju narzędzi usprawniających podróżowanie pasażerowie przenoszą się do Internetu by zaplanować wyjazd i kupić bilety. Jednym z rozwiązań, z których korzystają są wyszukiwarki połączeń. Dzięki nim podróżujący mają dostęp do wielu rozkładów w jednym miejscu.

Rozwój dostępnych narzędzi informatycznych przenosi planowanie podróży z dworców i przystanków komunikacji publicznej do Internetu. Pasażerowie planujący podróż  przeglądają wiele stron internetowych ze względu na spore rozdrobnienie polskich przewoźników. Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze rozwiązania agregatory i wyszukiwarki połączeń. Specjalnie zaprojektowane strony internetowe, czy aplikacje mobilne w jednym miejscu udostępniają rozkłady jazdy i bilety wielu przewoźników. Wspierają współczesnego pasażera w projektowaniu podróży wskazując najszybszą, najtańszą lub najwygodniejszą formę dotarcia z punktu A do punktu B. Z tego powodu stają się niezwykle popularnym narzędziem wśród podróżujących.

Wyszukiwarki internetowe to także rozwiązanie zwiększające sprzedaż biletów przewoźników. Pozwalają na zoptymalizowanie sprzedaży zarówno ogólnopolskim jak i lokalnym operatorom. Dzięki nim przewoźnicy nie muszą rozbudowywać stron online z generującymi wysokie koszty systemami sprzedaży. Mogą bezpłatnie zamieścić swój rozkład jazdy i udostępnić bilety w najczęściej odwiedzanych przez planujących podróż stronach www wyszukiwarkach połączeń. Największą polską wyszukiwarką i jedną z największych w Europie jest e-podróżnik.pl. Miesięcznie stronę wyszukiwarki odwiedza aż 4 miliony potencjalnych pasażerów. Podróżni szukają rozkładów jazdy i e-biletów na połączenia autobusowe lub kolejowe.

Współpraca z wyszukiwarką pozwala blisko 600 przewoźnikom lokalnym i ogólnopolskim na bezpłatną prezentację rozkładów i sprzedaż biletów na stronie www, w innowacyjnej aplikacji mobilnej, czy w ramach infolinii telefonicznej dla pasażerów. Bilety przewoźników dodatkowo dostępne są w ponad 100 punktach stacjonarnej sprzedaży, istnieje również możliwość dystrybucji biletów za pośrednictwem biletomatów e-podróżnik.pl.

System sprzedaży polega na udostępnieniu przez przewoźników określonej liczby biletów
w ramach e-podróżnik.pl. Bilety kupowane są przez pasażerów na wielu platformach, m.in.: stronie internetowej, czy w aplikacji. Działania związane z wdrożeniem biletów do sprzedaży i administracją leżą po stronie naszej wyszukiwarki. Przewoźnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Rozliczenie prowadzone jest w modelu prowizyjnym
komentuje Andrzej Soroczyński, Prezes Teroplan S.A. Dodaje również: Aby optymalizować dystrybucję e-podróżnik.pl dostosowuje swoją ofertę do potrzeb przewoźników, prowadzi sprzedaż z przystanków pośrednich, a czas otwarcia i zamknięcia sprzedaży jest ustalany indywidualnie z każdym operatorem.

e-podróżnik.pl zapewnia także integrację przewoźników z systemem wyszukiwarki. Umożliwia również rozliczanie dopłat do biletów ulgowych oraz daje możliwość doładowań biletów okresowych tzw. EM-Kart przez Internet.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy z wyszukiwarką e-podróżnik.pl przewoźnicy mogą znaleźć na specjalnie przygotowanej podstronie: http://www.e-podroznik.pl/public/forCarriersMain.do

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Trójmiasta, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. e podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania od adresu do adresu, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android. e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

1 0 530 14 Sierpień, 2014 News, Turystyka Sierpień 14, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.