Sprzedaż podróży w Internecie

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Sprzedaż podróży w Internecie
Posted by

Sprzedaż podróży w Internecie

Innowacyjny sposób sprzedawania podróży w Internecie

W dobie intensywnego rozwoju narzędzi usprawniających podróżowanie pasażerowie przenoszą się do Internetu by zaplanować wyjazd i kupić bilety. Jednym z rozwiązań, z których korzystają są wyszukiwarki połączeń. Dzięki nim podróżujący mają dostęp do wielu rozkładów w jednym miejscu.

Rozwój dostępnych narzędzi informatycznych przenosi planowanie podróży z dworców i przystanków komunikacji publicznej do Internetu. Pasażerowie planujący podróż  przeglądają wiele stron internetowych ze względu na spore rozdrobnienie polskich przewoźników. Z pomocą przychodzą coraz popularniejsze rozwiązania agregatory i wyszukiwarki połączeń. Specjalnie zaprojektowane strony internetowe, czy aplikacje mobilne w jednym miejscu udostępniają rozkłady jazdy i bilety wielu przewoźników. Wspierają współczesnego pasażera w projektowaniu podróży wskazując najszybszą, najtańszą lub najwygodniejszą formę dotarcia z punktu A do punktu B. Z tego powodu stają się niezwykle popularnym narzędziem wśród podróżujących.

Wyszukiwarki internetowe to także rozwiązanie zwiększające sprzedaż biletów przewoźników. Pozwalają na zoptymalizowanie sprzedaży zarówno ogólnopolskim jak i lokalnym operatorom. Dzięki nim przewoźnicy nie muszą rozbudowywać stron online z generującymi wysokie koszty systemami sprzedaży. Mogą bezpłatnie zamieścić swój rozkład jazdy i udostępnić bilety w najczęściej odwiedzanych przez planujących podróż stronach www wyszukiwarkach połączeń. Największą polską wyszukiwarką i jedną z największych w Europie jest e-podróżnik.pl. Miesięcznie stronę wyszukiwarki odwiedza aż 4 miliony potencjalnych pasażerów. Podróżni szukają rozkładów jazdy i e-biletów na połączenia autobusowe lub kolejowe.

Współpraca z wyszukiwarką pozwala blisko 600 przewoźnikom lokalnym i ogólnopolskim na bezpłatną prezentację rozkładów i sprzedaż biletów na stronie www, w innowacyjnej aplikacji mobilnej, czy w ramach infolinii telefonicznej dla pasażerów. Bilety przewoźników dodatkowo dostępne są w ponad 100 punktach stacjonarnej sprzedaży, istnieje również możliwość dystrybucji biletów za pośrednictwem biletomatów e-podróżnik.pl.

System sprzedaży polega na udostępnieniu przez przewoźników określonej liczby biletów
w ramach e-podróżnik.pl. Bilety kupowane są przez pasażerów na wielu platformach, m.in.: stronie internetowej, czy w aplikacji. Działania związane z wdrożeniem biletów do sprzedaży i administracją leżą po stronie naszej wyszukiwarki. Przewoźnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Rozliczenie prowadzone jest w modelu prowizyjnym
komentuje Andrzej Soroczyński, Prezes Teroplan S.A. Dodaje również: Aby optymalizować dystrybucję e-podróżnik.pl dostosowuje swoją ofertę do potrzeb przewoźników, prowadzi sprzedaż z przystanków pośrednich, a czas otwarcia i zamknięcia sprzedaży jest ustalany indywidualnie z każdym operatorem.

e-podróżnik.pl zapewnia także integrację przewoźników z systemem wyszukiwarki. Umożliwia również rozliczanie dopłat do biletów ulgowych oraz daje możliwość doładowań biletów okresowych tzw. EM-Kart przez Internet.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy z wyszukiwarką e-podróżnik.pl przewoźnicy mogą znaleźć na specjalnie przygotowanej podstronie: http://www.e-podroznik.pl/public/forCarriersMain.do

e-podróżnik.pl to pierwsza w Polsce, kompleksowa wyszukiwarka połączeń kolejowych i autobusowych, a także połączeń komunikacji miejskiej. Właścicielem marki e-podróżnik.pl jest spółka akcyjna Teroplan S.A. (dawniej INVENTORS.PL A. Soroczyński, J. Stuglik, T. Hajnos Spółka Cywilna). Obecnie e-podróżnik.pl udostępnia rozkłady jazdy blisko 600 przewoźników kolejowych i autobusowych, a także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej wybranych miast w Polsce: Poznania, Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Trójmiasta, a także wszystkich miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wkrótce w wyszukiwarce pojawią się rozkłady kolejnych przedsiębiorstw komunikacyjnych. e podróżnik.pl jako jedyna wyszukiwarka połączeń oferuje innowacyjny sposób wyszukiwania od adresu do adresu, poprzez zaznaczenie interesujących lokalizacji w obszarze mapy. Wyszukiwarka dostępna jest także w formie aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne wykorzystujące system Android. e-podróżnik.pl oferuje także stacjonarną sprzedaż biletów w ponad 100 punktach na terenie całego kraju. Misją wyszukiwarki jest ułatwianie wszystkim pasażerom planowania podróży różnymi środkami transportu zbiorowego.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

1 0 571 14 sierpnia, 2014 News, Turystyka 14 sierpnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.