Targi STUDIA w Helsinkach

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Targi STUDIA w Helsinkach
Posted by

Targi STUDIA w Helsinkach

Targi STUDIA 1 – 2 grudnia 2015 r., Helsinki

 

W dniach 1- 2 grudnia 2015 r. na terenach targowych w Helsinkach odbyła się międzynarodowa impreza poświęcona edukacji STUDIA 2015. W targach wzięło udział ponad 115 wystawców, w tym uniwersytety, politechniki, szkoły zawodowe, instytucje edukacyjne, zrzeszenia i organizacje, a także służby policyjne i ratownicze. Targi odwiedziło ponad 15 000 osób, przede wszystkim uczniowie szkół średnich oraz studenci uczelni 1. stopnia. Zorganizowano specjalne przewozy młodzieży z różnych miast Finlandii. Impreza, organizowana po raz 23, ma charakter unikalny ze względu na udział praktycznie wszystkich liczących się fińskich szkół wyższych i zawodowych i przyciąga uczniów oraz studentów z całej Finlandii zainteresowanych dalszą edukacją na poziomie wyższym. Szkoły i uniwersytety zarówno prywatne jak i publiczne, prezentowały swoje oferty kształcenia na różnych kierunkach, a obecni na stoiskach studenci i wykładowcy z poszczególnych uczelni udzielali szczegółowych informacji o warunkach przyjęcia na studia i przebiegu studiów.

W targach wzięły również udział instytucje edukacyjne z innych krajów oferujące studia i szkolenia oraz naukę języków narodowych:
– Szwajcaria (Szkoła Zarządzania Hotelami),
– Estonia (m.in. Uniwersytety w Tallinie i Tartu),
– W. Brytania (Uniwersytet w Essex),
– Norwegia (firma Medisinutdanning oferuje studia medyczne w jęz. angielskim: m.in. w Polsce – Lublin, Szczecin),
– Litwa (JSC Baltic Aviation Academy – szkolenia pilotów, załogi pokładowej itp.).

Dodatkowo stoiska informacyjne zorganizowały Ambasada Kanady, Ambasada Niemiec oraz Instytut Francuski w Helsinkach przedstawiając oferty studiów w swoich krajach połączone z nauką języków.

Źródło: Portal Promocji Eksportu (finland.trade.gov.pl)
Fot: freeimages.com

1 0 368 09 grudnia, 2015 Edukacja, Kalendarium, News 9 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.