Towarzystwo Finlandia-Polska w Porvoo – obchody jubileuszu działalności
Posted by

Towarzystwo Finlandia-Polska w Porvoo – obchody jubileuszu działalności

Uroczyste obchody jubileuszu działalności Towarzystwa Finlandia-Polska w Porvoo

 

W bieżącym roku oddział Związku Towarzystw Finlandia-Polska w mieście Porvoo obchodzi czterdziestolecie swojej działalności.

W związku z jubileuszem przedstawiciele wszystkich Oddziałów Związku Towarzystw Finlandia-Polska reprezentowanych w Finlandii zebrali się w dniu 17 października br. w Porvoo na dorocznym posiedzeniu Zarządu Związku. Licznie zgromadzeni działacze i sympatycy Towarzystwa Finlandia – Polska, jak również przedstawiciele Ambasady RP, uczestniczyli w jubileuszowej gali poświęconej uczczeniu rocznicy działalności oddziału w Porvoo. Pan Tomasz Kozlowski, Charge d’ affaires a.i., przekazał na ręce przewodniczącej oddziału gratulacje z okazji jubileuszu i podziękowania za aktywną działalność oddziału, która przyczynia się do intensywnego rozwoju kontaktów polsko-fińskich oraz promocji Polski w Finlandii. W programie obchodów rocznicowych znalazły się utwory F. Chopina i W. Szymborskiej oraz J. L. Runeberga – fińskiego wieszcza narodowego i najsłynniejszego mieszkańca Porvoo. W dalszej części programu uczniowie szkoły baletu w Porvoo przedstawili pokazy taneczne.

Z okazji 40 rocznicy życzymy naszym przyjaciołom z Porvoo dalszych wielu lat owocnej i aktywnej działalności.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

4 0 235 21 Październik, 2015 Ciekawostki, News Październik 21, 2015

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.