Towarzystwo Finlandia-Polska w Porvoo - obchody jubileuszu działalności

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Towarzystwo Finlandia-Polska w Porvoo – obchody jubileuszu działalności
Posted by

Towarzystwo Finlandia-Polska w Porvoo – obchody jubileuszu działalności

Uroczyste obchody jubileuszu działalności Towarzystwa Finlandia-Polska w Porvoo

 

W bieżącym roku oddział Związku Towarzystw Finlandia-Polska w mieście Porvoo obchodzi czterdziestolecie swojej działalności.

W związku z jubileuszem przedstawiciele wszystkich Oddziałów Związku Towarzystw Finlandia-Polska reprezentowanych w Finlandii zebrali się w dniu 17 października br. w Porvoo na dorocznym posiedzeniu Zarządu Związku. Licznie zgromadzeni działacze i sympatycy Towarzystwa Finlandia – Polska, jak również przedstawiciele Ambasady RP, uczestniczyli w jubileuszowej gali poświęconej uczczeniu rocznicy działalności oddziału w Porvoo. Pan Tomasz Kozlowski, Charge d’ affaires a.i., przekazał na ręce przewodniczącej oddziału gratulacje z okazji jubileuszu i podziękowania za aktywną działalność oddziału, która przyczynia się do intensywnego rozwoju kontaktów polsko-fińskich oraz promocji Polski w Finlandii. W programie obchodów rocznicowych znalazły się utwory F. Chopina i W. Szymborskiej oraz J. L. Runeberga – fińskiego wieszcza narodowego i najsłynniejszego mieszkańca Porvoo. W dalszej części programu uczniowie szkoły baletu w Porvoo przedstawili pokazy taneczne.

Z okazji 40 rocznicy życzymy naszym przyjaciołom z Porvoo dalszych wielu lat owocnej i aktywnej działalności.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

4 0 279 21 października, 2015 Ciekawostki, News 21 października, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.