Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon
Posted by

Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon

Robotyczne igrzyska wkrótce na Politechnice Warszawskiej

Najlepsi konstruktorzy robotów z Polski i zagranicy wezmą udział Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon, który odbędzie się 7 marca na Politechnice Warszawskiej. Roboty, które wezmą udział w zawodach można zgłaszać do 4 marca, a pula nagród sięga 20 tys. zł.

„Robotyka jest innowacyjną i bardzo widowiskową dyscypliną nauki, dlatego Robomaticon z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz więcej osób. W roku ubiegłym konkurowało ze sobą 300 zawodników, a zmagania robotów obejrzało ponad 4 tys. widzów” – mówi szef działu marketingu Robomaticonu Maciej Sęk.

Uczestnicy tegorocznego Robomaticonu zmierzą się w 13 efektownych konkurencjach. Po raz pierwszy w Polsce i Europie wezmą udział w wyścigach robotów i poczują prawdziwą atmosferę Formuły 1 w konkurencji zwanej „DeathRace”. Zupełną nowością będzie też konkurencja „Puckcollect”. Każdemu z zawodników zostaje przydzielony jeden kolor – niebieski lub czerwony. Mecz rozgrywa się na kwadratowej planszy. Na sygnał dany przez sędziego roboty wyruszają w pole i mają trzy minuty na dostarczenie do bazy jak największej liczby krążków w odpowiadającym im kolorze. W konkurencji „Humanoid Sprint” roboty przypominające ludzi mają przed sobą odcinek o długości 2,1 m, który będą musiały pokonać w jak najkrótszym czasie. Tradycyjnie roboty będą też konkurowały w konkurencjach takich jak: LineFollower, MiniSumo, MicroMouse, Freestyle Elfa.

Pierwsza edycja Robomaticonu odbyła się 5 marca 2011 roku. Ponad 100 zawodników wzięło wówczas udział w zawodach, które odbyły się na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Z roku na rok liczba uczestników i osób na widowni rośnie.

„Dziś zespół Robomaticonu to grupa kilkudziesięciu studentów Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego, którzy chcą doświadczyć w czasie studiów czegoś więcej niż tylko nauki. Efekt końcowy, który obserwujemy w marcu jest wynikiem ponad półrocznej pracy sześciu działów – marketingu, sponsoringu, IT, konkurencji, logistyki i finansowego – podlegających najważniejszej osobie, czyli kierownikowi projektu. Każda osoba łączy normalny tok studiów z dodatkowymi zadaniami zależnymi od pełnionej funkcji. Aby wszystko potoczyło się pomyślnie, całość musi być sprawnie zarządzana” – mówi kierownik projektu Mateusz Kopeć.

Z Robomaticonu skorzystają także widzowie. Z myślą o widzach turnieju, powstaną małe targi technologiczne, na których partnerzy turnieju pokażą swoje roboty przemysłowe. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami tych firm i dowiedzieć się więcej o ich działalności. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty robotyczne.

Zawody odbędą się 7 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wydarzenia jest dostępnych na stronie: www.robomaticon.pl oraz na www.facebook.com/robomaticonpl

Źródło: PAP – Nauka w Polsce / www.naukawpolsce.pap.pl
fot: freeimages.com

1 0 717 20 lutego, 2015 Kultura i sztuka, News 20 lutego, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.