Turystyka w 2013 r. - publikacja GUS

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Turystyka w 2013 r. – publikacja GUS
Posted by

Turystyka w 2013 r. – publikacja GUS

Uprzejmie informujemy, iż ukazała się publikacja „Turystyka w 2013 r.” przygotowana przez Główny Urząd Statystyczny.

W niniejszej publikacji dokonano analizy rozmieszczenia i wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych przez Polaków i turystów zagranicznych. W opracowaniu zawarte jest przestrzenne zróżnicowanie potencjału turystycznego w Polsce oraz porównania międzynarodowe na podstawie danych Eurostatu. Ponadto analizie poddano ruch graniczny na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej (m.in. przyjazdy cudzoziemców i wyjazdy obywateli polskich) oraz inne dane charakteryzujące infrastrukturę turystyczną i para turystyczną w Polsce.

Turystyka krajowa – rozmieszczenie i wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych przez Polaków i turystów zagranicznych. Przestrzenne zróżnicowanie potencjału turystycznego w Polsce – wybrane wskaźniki przedstawiające rozmieszczenie i wykorzystanie bazy noclegowej. Porównania międzynarodowe na podstawie danych Eurostat. Wyposażenie obiektów posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w zaplecze konferencyjne oraz urządzenia sportowo-rekreacyjne. Ruch graniczny – ruch osobowy na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej (m.in. przyjazdy cudzoziemców i wyjazdy obywateli polskich). Informacje o ruchu granicznym środków transportu. Wybrane informacje dotyczące działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Tablice w formacie MS Excel znajdują się w pliku zip.
Przekroje: dla bazy noclegowej – województwa, podregiony, rodzaje obiektów; dla ruchu granicznego – przejścia graniczne, obywatelstwo osób z państw trzecich (tj. spoza UE) przekraczających granice; działalność PTTK – kraj; szlaki turystyczne wg województw.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zdjęcie: stat.gov.pl/

 

 

1 0 624 28 sierpnia, 2014 News, Turystyka 28 sierpnia, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.