Turystyka w 2013 r. – publikacja GUS
Posted by

Turystyka w 2013 r. – publikacja GUS

Uprzejmie informujemy, iż ukazała się publikacja „Turystyka w 2013 r.” przygotowana przez Główny Urząd Statystyczny.

W niniejszej publikacji dokonano analizy rozmieszczenia i wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych przez Polaków i turystów zagranicznych. W opracowaniu zawarte jest przestrzenne zróżnicowanie potencjału turystycznego w Polsce oraz porównania międzynarodowe na podstawie danych Eurostatu. Ponadto analizie poddano ruch graniczny na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej (m.in. przyjazdy cudzoziemców i wyjazdy obywateli polskich) oraz inne dane charakteryzujące infrastrukturę turystyczną i para turystyczną w Polsce.

Turystyka krajowa – rozmieszczenie i wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych przez Polaków i turystów zagranicznych. Przestrzenne zróżnicowanie potencjału turystycznego w Polsce – wybrane wskaźniki przedstawiające rozmieszczenie i wykorzystanie bazy noclegowej. Porównania międzynarodowe na podstawie danych Eurostat. Wyposażenie obiektów posiadających 10 i więcej miejsc noclegowych w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w zaplecze konferencyjne oraz urządzenia sportowo-rekreacyjne. Ruch graniczny – ruch osobowy na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej (m.in. przyjazdy cudzoziemców i wyjazdy obywateli polskich). Informacje o ruchu granicznym środków transportu. Wybrane informacje dotyczące działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Tablice w formacie MS Excel znajdują się w pliku zip.
Przekroje: dla bazy noclegowej – województwa, podregiony, rodzaje obiektów; dla ruchu granicznego – przejścia graniczne, obywatelstwo osób z państw trzecich (tj. spoza UE) przekraczających granice; działalność PTTK – kraj; szlaki turystyczne wg województw.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zdjęcie: stat.gov.pl/

 

 

1 0 595 28 Sierpień, 2014 News, Turystyka Sierpień 28, 2014

Dodaj komentarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.