Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku
Posted by

Uhonorowanie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zdobywcą Nagrody Muzealnej Rady Europy 2016

Komitet ds. kultury, nauki, edukacji i środków masowego przekazu Zgromadzenia Parlamentarnego RE zdecydował w dn. 4 grudnia br. o uhonorowaniu Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Nagrodą Muzealną Rady Europy 2016. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się podczas kwietniowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego RE, w dn. 19 kwietnia 2016 roku.

W uzasadnieniu decyzji podano, że muzeum jest m.in. „fascynującym przykładem instytucji kultury działającej na rzecz promocji wolności i solidarności. Wydarzenia, do których się odwołuje i program instytucji, czyni z niej forum współczesnej Europy.”

Nagroda Muzealna RE przyznawana jest od roku 1977 tym muzeom, które wniosły znaczący wkład w zrozumienie dziedzictwa kulturowego Europy. Zwycięskie muzeum otrzymuje, na rok, statuetkę z brązu – “La femme aux beaux seins” – wykonaną przez Joan Miró. Nagroda Muzealna Rady Europy jest częścią konkursu Europejskie Muzeum Roku.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

4 0 703 16 grudnia, 2015 Kultura i sztuka, News 16 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.