Ulubione kierunki podróży Polaków

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Ulubione kierunki podróży Polaków
Posted by

Ulubione kierunki podróży Polaków

Bilety lotnicze: kupować czy czekać? Podpowiada KAYAK.pl

KAYAK.pl radzi, kiedy lepiej kupować bilety na przelot do 5 ulubionych kierunków podróży Polaków, a kiedy zaczekać. W przypadku najbardziej popularnych miast, takich jak np. Nowy Jork, ceny wzrastają wraz ze zbliżającym się terminem wyjazdu, a bilety z rocznym wyprzedzeniem dostępne są już od 2178 złotych.
Inspiracją do przeprowadzenia poniższej analizy było narzędzie „Prognoza cen” dostępne w serwisie KAYAK. Na podstawie ponad miliarda danych z wyszukiwań, oblicza ono, czy w ciągu następnych 7 dni ceny lotów wzrosną czy spadną.

Warszawa, 23 listopada, 2015 r. – W oparciu o narzędzie do prognozowania cen, które gromadzi informacje z ponad miliarda wyszukiwań lotów, analitycy danych z KAYAK.pl sprawdzili, kiedy podczas poszukiwań połączeń lotniczych podróżni powinni nabywać bilety, a kiedy lepiej wstrzymać się z zakupem. Trendy przedstawione zostały na przykładzie zestawienia pięciu ulubionych kierunków podróży Polaków, najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników KAYAK.pl.

Każdy z podróżnych często staje przed dylematem, kiedy rezerwować loty tak, aby nie przepłacić. Analiza przeprowadzona przez KAYAK.pl pokazuje, że kto zwleka, ten traci. Tani lot do Nowego Jorku, miasta, które nigdy nie śpi? Najbardziej opłaca się kupić bilety z… aż rocznym wyprzedzeniem. Jednak planowanie podróży na rok przed wyjazdem może być sporym wyzwaniem. Dla tych, dla których w grę wchodzi tylko bardziej spontaniczny zakup, mamy dobrą wiadomość. Ceny w ciągu roku co prawda sukcesywnie wzrastają, ale niezbyt dynamicznie – na 2 tygodnie przed wylotem są średnio tylko o 12 proc. wyższe od początkowej stawki. Przelot do Nowego Jorku można zatem śmiało rezerwować w dowolnym momencie.

Podobny trend cenowy można zaobserwować zarówno w przypadku bardziej egzotycznych kierunków podróży np. do Bangkoku, jak i tych na terenie Europy – najlepsze okazje można znaleźć z dużym wyprzedzeniem. Podróżni, którzy zdecydują się na zakup biletów do stolicy Tajlandii na 2 tygodnie przed odlotem, zapłacą średnio o 451 złotych więcej. Loty krótkodystansowe do Rzymu czy Barcelony są tańsze, a co za tym idzie wahania ich cen są relatywnie mniejsze. Co ciekawe, najbardziej w ciągu roku, bo aż dwukrotnie, wzrastają ceny biletów do Paryża.

Najpopularniejsze kierunki podróży Z jakim wyprzedzeniem i za ile?
1 rok 6 miesięcy 1 miesiąc 2 tygodnie
1. Nowy Jork 2 178 zł 2 242 zł 2 345 zł 2 441 zł
KAYAK radzi: Kupuj Kupuj Kupuj Kupuj
2. Bangkok 2 134 zł 2 325 zł 2 385 zł 2 585 zł
KAYAK radzi: Kupuj Kupuj Kupuj Kupuj
3. Paryż 367 zł 387 zł 523 zł 734 zł
KAYAK radzi: Kupuj Kupuj Kupuj Kupuj
4. Barcelona 607 zł 619 zł 714 zł 826 zł
KAYAK radzi: Kupuj Kupuj Kupuj Kupuj
5. Rzym 431 zł 435 zł 499 zł 666 zł
KAYAK radzi: Kupuj Kupuj Kupuj Kupuj

„Zawsze staramy się tak doradzać naszym użytkownikom, aby byli w stanie podjąć jak najlepszą decyzję dotyczącą swojej podróży”, podkreśla Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK-a na Polskę i Rosję. „Dzięki tej analizie chcemy dostarczyć cennych informacji i sprawić, by proces planowania był bardziej spontaniczny. Przygotowania do podróży mogą być stresujące, a nieskończone opcje wyboru przelotów przytłaczające. Jak znaleźć najlepszą cenę? Kiedy i gdzie rezerwować? Nasze narzędzie Prognoza cen to doskonałe rozwiązanie, dostępne dla użytkowników korzystających zarówno z komputera, jak i ze smartfona. Dzięki niemu polscy podróżni mogą świadomie wybrać dostawcę oferty, jak również najlepszy czas na dokonanie rezerwacji”, dodaje Pershina.

Więcej szczegółowych informacji o najlepszych terminach rezerwacji lotów można znaleźć na blogu KAYAK Travel Hacker.

Uwagi: podstawą analizy są wyszukiwania lotów na KAYAK.pl przeprowadzone w latach 2015 i 2016 do najbardziej popularnych kierunków podróży wyszukiwanych w 2015 roku. Ceny mogą ulec zmianie, mogą się różnić lub nie być dostępne.

Dowiedz się więcej o narzędziu „Prognoza cen” KAYAK odwiedzając stronę www.kayak.pl/price-trend-explanation.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: własność redakcji

2 0 525 23 listopada, 2015 News, Turystyka 23 listopada, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.