WPHI Helsinki na Building bridges over the Baltic

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
WPHI Helsinki na Building bridges over the Baltic
Posted by

WPHI Helsinki na Building bridges over the Baltic

Udział WPHI Helsinki w seminarium „Building bridges over the Baltic”, 20.11.2014, Turku

 

Na zaproszenie uniwersytetu w Turku (Turku University of Applied Sciences) przedstawiciele WPHI Helsinki wzięli udział w dniu 20 listopada 2014 r. w seminarium poświęconym kwestiom internacjonalizacji zatytułowanym „Building Bridges over the Baltic”. Do udziału w imprezie zaproszono także przedstawicieli m.in. firm fińskich, zrzeszeń handlowych oraz studentów uniwersytetu. W seminarium udział wziął m.in. pan Jari Rastas, konsul honorowy Polski w Turku.

W trakcie seminarium przedstawiono następujące prezentacje:

– „Poland is Closer than You think – Country of Opportunities for Finnish Companies”, pan Marek Pleciński, I Radca, WPHI Helsinki.
– “Opportunities of Russian Market Today and Tomorrow”, pani Maria Hartikainen, International Projects at Finnish – Russian Chamber of Commerce,
– “Business Opoortunities in Estonia”, pani Irene Surva – Lehtonen, Enterprise Estonia Helsinki,
– ”Why Should Investors Choose Latvia”, pan Tapio Aha, konsul honorowy Łotwy w Finlandii,
– ”How Green and Sustainable are the Baltic Countries”, pani Dzintra Atstaja, profesor, BA School of Business and Finance, Łotwa,
– “Doing Business in Lithuania”, pan Janne Mäki, członek Finnish – Lithuanian Trade Association,

W swojej prezentacji p. Marek Pleciński przedstawił Polskę jako atrakcyjnego i wiarygodnego partnera gospodarczego z położeniem nacisku na atrakcyjność polskiej oferty zwłaszcza na tle pozostałych krajów nordyckich.

Przedstawiono podstawowe informacje o Polsce i wskaźniki makroekonomiczne w ostatnich latach i ostateczne wyniki handlu zagranicznego za rok 2013. Podkreślono strategiczne położenie Polski w Europie ułatwiające prowadzenie biznesu z resztą krajów Europy, posiadanie dobrze wyszkolonych pracowników, wysoki odsetek studentów, a także działanie Specjalnych Stref Ekonomicznych, w których dzięki stosowanym zachętom prowadzenie działalności gospodarczej jest znacznie ułatwione. Przedstawiono programy operacyjne w nowej perspektywie finansowej 2014 – 2020 zarówno na poziomie krajowym jak i regionalnym oraz rysujące się możliwości wzajemnej współpracy przy wykorzystaniu środków unijnych.

Na zakończenie wystąpił rektor uczelni pan Vesa Taatila dziękując wszystkim prelegentom za przedstawione możliwości współpracy swoich krajów. W krótkiej prezentacji porównał obecne związki handlowe państw nadbałtyckich do Ligii Hanseatyckiej, która działała w podobnym zakresie od XIII do XVII wieku i której zadaniem było wzmocnienie więzi handlowych i kwestii bezpieczeństwa.

Przedstawiciele WPHI Helsinki rozdali ponad 80 zestawów materiałów promocyjnych, w tym wersję drukowaną prezentacji, które cieszyły się b. dużym zainteresowaniem. Na prośbę władz uczelni przekazano dodatkowe materiały.

 

Źródło: Ambasada RP w Helsinkach Wydział Promocji Handlu i Inwestycji
Fot: freeimages.com

2 0 622 25 listopada, 2014 News 25 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.