Współpraca z Polonią i Polakami za granicą - wpłynęło prawie 500 ofert

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Współpraca z Polonią i Polakami za granicą – wpłynęło prawie 500 ofert
Posted by

Współpraca z Polonią i Polakami za granicą – wpłynęło prawie 500 ofert

Rekordowe zainteresowanie konkursem MSZ na projekty polonijne

 

Na zakończony 3 grudnia nabór ofert w konkursie dotacyjnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą” wpłynęło prawie 500 ofert.

Koncepcja konkursu opiera się na założeniach Rządowego Programu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą w latach 2015-2020. W ramach tegorocznego konkursu do MSZ wpłynęło 499 ofert. To 15% więcej niż w ubiegłym roku, kiedy to do konkursu zgłoszono 433 oferty, i zarazem dwa razy więcej niż 2012 roku, kiedy MSZ po raz pierwszy organizowało konkurs.

Ogółem w ramach czterech dotychczasowych edycji konkursu MSZ dofinansowało prawie 500 projektów polonijnych na łączną kwotę ponad 200 mln złotych. W tegorocznym konkursie do dyspozycji organizacji pozarządowych wnioskujących o dofinansowanie projektów polonijnych pozostaje kwota 61 milionów złotych. Kolejne dwa miliony zostały przekazane Ministerstwu Edukacji Narodowej na zorganizowanie konkursu na doskonalenie nauczycieli polonijnych, którego ogłoszenie nastąpi w terminie późniejszym.

Projekty polonijne oceniać będzie powołana przez Dyrektora Generalnego MSZ Komisja Konkursowa, która liczy 75 osób. Składa się ona z przedstawicieli Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, departamentów terytorialnych MSZ, przedstawicieli innych resortów, a także ekspertów zewnętrznych rekrutowanych z instytucji naukowych i badawczych. Po zakończeniu oceny formalnej wszystkie oferty zostaną poddane ocenie merytorycznej przez ekspertów i przez członków Komisji Konkursowej. Procedura konkursowa zakończy się pod koniec stycznia, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w lutym 2016 roku.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

1 0 337 08 grudnia, 2015 Ciekawostki, News 8 grudnia, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.