Wystawa w Porvoo o Janie Karskim

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wystawa w Porvoo o Janie Karskim
Posted by

Wystawa w Porvoo o Janie Karskim

Wystawa o Janie Karskim w Porvoo

18 listopada br. w Bibliotece Miejskiej historycznego fińskiego miasta Porvoo uroczyście zainaugurowaliśmy wystawę pn. The World Knew – Jan Karski’s Mission for Humanity”, zorganizowaną staraniem wielu instytucji polskich, w tym naszej ambasady, z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Karskiego, wielkiego Polaka, patrioty i bohatera ruchu oporu w latach II wojny światowej.
Na wernisaż wystawy, która potrwa do 29 listopada, licznie przybyli mieszkańcy Porvoo, w tym zwłaszcza miejscowego oddziału Towarzystwa Przyjaźni Finlandia – Polska. Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił ambasador, który naświetlił sylwetkę bohatera, jego dokonania i zasługi, zwłaszcza te w ratowaniu Żydów od zgotowanego im przez hitlerowskie Niemcy Holocaustu.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady RP w Finlandii
fot: finlandia.msz.gov.pl

2 0 502 24 listopada, 2014 Kultura i sztuka, News 24 listopada, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaFinlandia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.